Spodnie motocyklowe – jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy ich wyborze?

Akcesoria motocyklowe sklep to bogata oferta spodni motocyklowych (https://www.moto-akcesoria.pl/131-dla-motocykla). Przebierać można spośród dziesiątek rodzajów fasonów, różnych wykończeń i różnych materiałów użytych do ich produkcji. O tym, na jakie spodnie warto się zdecydować powinniśmy rozważyć opierając się na kilku istotnych kwestiach.

Kryteria wyboru odpowiednich spodni na motocykl

Akcesoria motocyklowe sklep to bogata oferta spodni motocyklowych

Autor zdjęcia: driver Photographer

Kryteria wyboru spodni motocyklowych w oparciu o ich przeznaczenie, materiał z którego są wykonane, czy też obecność ochraniaczy są tak naprawdę bardzo podobne, jak w przypadku kurtek motocyklowych.

W przypadku spodni najważniejsze są ochraniacze, które chronić mają kolana. Czasem spotyka się takie ochraniacze zintegrowane z ochraniaczami piszczeli, ważne są również w spodniach motocyklowych ochraniacze bioder, choć nie każdy motocyklista chce je nosić.

Wiele osób podróżujących w chłodne dni ceni sobie odpinane szelki połączone razem z ocieplaczem lędźwi. Bardzo ważną kwestią w jeździe na motocyklu jest zadbanie o to, żeby kurtka nie podjeżdżała, a spodnie nie opadały, dlatego właśnie wielu producentów oferuje spodnie z zamkami w pasie, które pozwalają na spięcie spodni razem z kurtką.

Czasem pojawia się problem z długością nogawek. Problem ten mają zwłaszcza niedoświadczeni motocykliści, którzy szukają dla siebie pierwszych spodni. Wówczas czasem sugerują się tym, jak leżą one w pozycji stojącej, tymczasem spodnie motocyklowe mają nam przede wszystkim służyć podczas jazdy na motocyklu, a więc pozycji siedzącej, z podkurczonymi nogami. Co z tego wynika? Przede wszystkim to, że gdy podkurczamy nogi, nogawka automatycznie wędruję do góry, co spowodować może, że spodnie mogą stać się podczas jazdy zbyt krótkie. Jeśli więc do ich mierzenia nie dysponujemy pod ręką motocyklem, warto przynajmniej ukucnąć aby przekonać się jak będzie w tej sytuacji wyglądała długość nogawki.

Koszty

Niestety spodnie motocyklowe trochę kosztują. Za spodnie tekstylne przyjdzie nam zapłacić od 400 do 1000 złotych za spodnie średniej półki cenowej, choć znaleźć można także i spodnie topowych producentów, za które przyjdzie nam zapłacić więcej. Spodnie wykonane ze skóry są droższe. Ich ceny zaczynają się średnio od 700 złotych.

Comments are closed.