Rękawice do jazdy na motocyklu

Akcesoria motocyklowe sklep to także rękawice motocyklowe, stanowiące nieodzowne uzupełnienie całego stroju motocyklisty. Czasem motocykliści nie przywiązują należytej wagi do ich wyboru. To jednak poważny błąd, gdyż mają one za zadanie nie tylko zapobieganie trwałym odkształceniom dłoni w czasie wypadku, ale również poprawiają w dużej mierze kontakt jaki ma się z motocyklem. To również skuteczne zapobieganie wychłodzeniu się dłoni.

Czym kierować się przy wyborze rękawic?

Akcesoria motocyklowe sklep to także rękawice motocyklowe, stanowiące nieodzowne uzupełnienie całego stroju motocyklisty

Autor zdjęcia: FrancescGenove

Szukając rękawic motocyklowych zastanowić się należy przede wszystkim nad tym w jakim charakterze mamy zamiar je wykorzystywać. Jeśli szukamy rękawic na długie wyprawy, powinniśmy zdecydować się na rękawice tekstylne, być może nawet dwukomorowe, które w zależności od warunków zakładamy na dłonie w opcji letniej i zimowej.

Na co dzień doskonale sprawdzają się rękawice wykonane z delikatnej skóry, na przykład pochodzącej z kangura. Z grubszej, bardziej wytrzymałej skóry wykonywane są z kolei rękawice typowo sportowe, dodatkowo wzmocnione specjalnymi ochraniaczami na kostkach.

W każdym dobrze zaopatrzonym sklepie do wyboru mamy rękawice przeznaczone do jazdy na każdym rodzaju motocykla i tak naprawdę do jazdy w każdej pogodzie. Ich zakup to wydatek rzędu kilkuset złotych, choć są też i modele, za które przyjdzie nam zapłacić ponad tysiąc złotych. Czasem jednak warto zdecydować się na taki większy wydatek, który przełoży się na komfort jazdy.

Comments are closed.