Kurtka dla motocyklisty

Odzież motocyklowa to bardzo szeroki asortyment oferta, który do zaoferowania ma akcesoria motocyklowe sklep (taki jak ten np.: https://www.moto-akcesoria.pl/131-dla-motocykla). Skupmy się jednak na tym, czego sprzedaje się najwięcej, a więc na kurtkach motocyklowych. Krój i fason samej kurtki, rzecz jasna uzależniony powinien być od charakteru motocykla, jakim jeździmy i naszego gustu. Jak bowiem wiadomo, każdy z nas może mieć w tym zakresie inne preferencje.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Odzież motocyklowa to bardzo szeroki asortyment oferta, który do zaoferowania ma akcesoria motocyklowe sklep

Autor zdjęcia: driver Photographer

Mimo tego, że odzież motocyklową wykonuje się z różnych materiałów, każdorazowo powinna ona posiadać podstawowy zestaw ochraniaczy, w skład którego powinny wchodzić:

  • ochraniacze łokci,
  • ochraniacze barków
  • i ochraniacze kręgosłupa.

W bardziej zaawansowanych produktach można ponad to znaleźć także:

  • ochraniacze obojczyków,
  • ochraniacze klatki piersiowej
  • czy też zintegrowane ochraniacze, a więc tak zwane żółwie.

Każdy z ochraniaczy powinien mieć stosowny atest (na przykład atest europejski ze znakiem CE) i powinna istnieć możliwość wyjmowania go z kurtki i wymiany.

Opcje dodatkowe

Chcąc zadbać o wodoszczelność kurtki powinno się zwrócić uwagę nie tylko na obecność w niej membrany chroniącej przed przemakaniem, ale także i na zakładki, których funkcją jest ochrona zamka głównego i kieszeni. Zakładki te zapobiegają przedostawaniu się wody do i pod kurtkę poprzez jej zamki i kieszenie.

Bardzo przydatną opcją w kurtce motocyklowej jest możliwość wpinania, lub wypinania ocieplacza – w zależności czy jeździmy w chłodniejsze, czy cieplejsze dni. Równie ważna będzie tu też możliwość regulacji obwodu kurtki i jej rękawów. Pozwala to na odpowiednie dopasowanie kurtki do sylwetki motocyklisty i zapobiegnięcie efektowi balona.

Co jest jeszcze istotne?

Gdy kurtkę mamy już ubraną na sobie, z pewnością powinniśmy czuć się w niej wygodnie. Oczywiście nie można mówić tu o komforcie porównywalnym z odzieżą noszoną na co dzień, jednak nic nie powinno nas uciskać i krępować naszych ruchów. Kurtka po dopasowaniu do ciała motocyklisty nie może też nigdzie odstawać, gdyż w czasie jazdy będzie trzepotała, albo będzie dostawał się pod nią wiatr, tworząc spadochron. Dobrą opcją jest to, by usiąść za kierownicą swojego motocykla, lub podobnego pod względem zajmowanej na nim pozycji i przez to ocenienia tego jak leży na nas kurtka.

Czasem o wyborze odzieży przesądza też jej cena. Jeśli chodzi o kurtki, to cena kurtki tekstylnej będzie oscylowała pomiędzy 500 a 3 000 złotych, a skórzanej między 700 a 4 000 złotych dla topowych modeli.

Comments are closed.