Czy Twoje buty motocyklowe nie proszą się już o wymianę na nowe?

Buty motocyklowe, tak zresztą jak i każdy inny element motocyklowej garderoby z czasem ulegają zużyciu. Zwłaszcza, gdy są często eksploatowane i pokonujemy w nich długie trasy w różnych warunkach atmosferycznych. Wówczas nie dość, że buty mogą się przepocić, to dodatkowo przemoknąć od deszczu. Mogą również zużyć się ich mankiety i zapięcia, co również wskazuje na to, że należałoby pomyśleć o ich wymianie na nowe.

Znoszony mankiet w butach motocyklowych

Buty motocyklowe, tak zresztą jak i każdy inny element motocyklowej garderoby z czasem ulegają zużyciu

Autor zdjęcia: Corentin Foucaut

Gdy mankiet w naszych butach jest znoszony, nawet gdy kostka ma nadal stosunkowo dobry komfort, to pamiętać należy, że poziom bezpieczeństwa w takim obuwiu mógł się znacznie zmniejszyć. Jak zapewniają specjaliści – poluzowanie buta ma znaczący wpływ na jego wytrzymałość i wsparcie, które zapewnia dla stopy. Gdy do czynienia mamy ze stosunkowo małym poluzowaniu, buty motocyklowe (https://www.moto-akcesoria.pl/4-obuwie) można jeszcze mocniej się spiąć, bądź założyć pod spód grubsze skarpety, ale jest to rozwiązanie tymczasowe. Koniecznie powinniśmy bowiem zacząć się rozglądać już za nowymi butami. Może uda nam się ich zakup odwlec w czasie, jednak z pewnością wcześniej, czy później staniemy przed taką koniecznością.

Puszczające zapięcia w butach motocyklowych

Każdy but motocyklowy musi być dobrze dopasowany do nogi. Gdy mamy więc zużyte rzepy, czy też zapięcia, but staje się zbyt luźny. To bardzo niebezpieczne, bowiem w momencie upadku zdarzyć może się tak, że but po prostu spadnie nam z nogi.

Niestety, elementy łączące w butach, takie jak:

  • rzepy,
  • zapięcia,
  • suwaki,

z czasem ulegają zużyciu i wyeksploatowaniu. To naturalna kolej rzeczy. Niestety, to wszystko może skutkować odkształceniem cholewki, prowadząc również do uszkodzenia elementów strukturalnych buta. W takim przypadku koniecznie należy zastanowić się nad zakupem nowego, lepszego obuwia. Chodzi tu przecież nie tylko o nasz komfort, ale także i o nasze bezpieczeństwo, które zawsze stawiane powinno być na pierwszym miejscu!

Comments are closed.